Klimaat

Weerbericht Turkije

Hier vindt u het weerbericht van Turkije voor de komende 14 dagen in o.a. Istanbul, Alanya, Antalya, Belek, Bodrum en Kusadasi.

14 daagse weersverwachting Istanbul

Dag Datum Max Min Windrichting Windkracht
Thu 28-07-2016 31 °C 23 °C no 3-4
Fri 29-07-2016 31 °C 23 °C no 3-4
Sat 30-07-2016 31 °C 23 °C nno 3-4
Sun 31-07-2016 32 °C 23 °C nno 3-4
Mon 01-08-2016 33 °C 24 °C no 3-4
Tue 02-08-2016 32 °C 24 °C nno 3-4
Wed 03-08-2016 32 °C 24 °C nno 3-4
Thu 04-08-2016 31 °C 23 °C nno 3-4
Fri 05-08-2016 30 °C 22 °C n 3-4
Sat 06-08-2016 31 °C 22 °C n 3-4
Sun 07-08-2016 30 °C 22 °C n 3-4
Mon 08-08-2016 30 °C 22 °C nno 3-4
Tue 09-08-2016 30 °C 21 °C nno 3-4
Wed 10-08-2016 30 °C 22 °C nno 3-4

Klimaat Turkije

Langs de Middellandse-Zeekust van Turkije heerst een mediterraan tot subtropisch klimaat met warme, droge zomers, regenrijke winters en milde overgangen. Het voorjaar begint hier al eind februari. Het landschap wordt groen, de weiden en struiken bloeien en ruiken heerlijk. Maart en april zijn de beste maanden om te bezichtigen en te wandelen. In de bergen van de westelijke Taurus zijn mei tot en met augustus de beste maanden. In mei begint tot en met oktober het badseizoen. 's Zomers kan het kwik tot 45 graden oplopen, terwijl 's nachts de temperatuur niet onder de 30 graden zakt, zodat er weinig tot geen verkoeling is. Hoe verder u naar het noorden gaat, hoe later het warme seizoen begint en hoe eerder de herfst frisse temperaturen brengt. De zee van Marmara en de Dardanellen staan tot in het voorjaar vaak bloot aan koude luchtstromingen uit de Balkan, zodat veel hotels hier pas eind mei opengaan. In Istanbul is het gemiddeld 5 graden kouder dan in Antalya. Sneeuw is langs de Bosporus geen opmerkelijk fenomeen, maar smelt vaak in enkele uren weer weg. In de bergen ligt dat anders: daar loopt het sneeuwseizoen van Kerstmis tot eind maart, wintersport is er mogelijk als aan de kust het badseizoen al weer is begonnen. De Anatolische hoogvlakte kent een onvervalst landklimaat met grote temperatuursverschillen tussen dag en nacht, warme, regenarme zomers en koude winters.

Weerbericht Alanya

Het actuele weer in Alanya

14 daagse weersverwachting alanya
Vandaag
onbewolkt
34 °c
Morgen
onbewolkt
34 °c

Weerbericht Antalya

Het actuele weer in Antalya

14 daagse weersverwachting alanya
Vandaag
onbewolkt
35 °c
Morgen
onbewolkt
33 °c

Weerbericht Belek

Het actuele weer in Belek

14 daagse weersverwachting belek
Vandaag
onbewolkt
35 °c
Morgen
onbewolkt
33 °c

Weerbericht Bodrum

Het actuele weer in Bodrum

14 daagse weersverwachting bodrum
Vandaag
onbewolkt
35 °c
Morgen
onbewolkt
34 °c

Weerbericht Kusadasi

Het actuele weer in Kusadasi

14 daagse weersverwachting kusadasi
Vandaag
onbewolkt
34 °c
Morgen
onbewolkt
34 °c