Klimaat

Weerbericht Tsjechië

Hier vindt u het weerbericht van Tsjechië voor de komende 2 weken in Praag.

14 daagse weersverwachting Praag

Dag Datum Max Min Windrichting Windkracht
Sat 23-07-2016 29 °C 18 °C ono 2-3
Sun 24-07-2016 28 °C 18 °C o 1-2
Mon 25-07-2016 29 °C 18 °C ono 1-2
Tue 26-07-2016 27 °C 18 °C nw 1-2
Wed 27-07-2016 24 °C 17 °C nnw 1-2
Thu 28-07-2016 26 °C 17 °C n 1-2
Fri 29-07-2016 27 °C 16 °C zzw 1-2
Sat 30-07-2016 28 °C 17 °C zw 1-2
Sun 31-07-2016 23 °C 16 °C w 1-2
Mon 01-08-2016 23 °C 15 °C w 2-3
Tue 02-08-2016 23 °C 14 °C wnw 1-2
Wed 03-08-2016 23 °C 14 °C ono 2-3
Thu 04-08-2016 24 °C 14 °C o 1-2
Fri 05-08-2016 24 °C 14 °C wnw 2-3

Klimaat Tsjechië

Tsjechië heeft overwegend een continentaal klimaat, een landklimaat. De maand juli is het warmst, maar dan valt er ook de meeste neerslag. De gemiddelde temperatuur bedraagt in Praag in de maand januari rond het vriespunt en in juli loopt het op tot boven de 30 graden Celsius. Praag behoort tot de warmste en droogste plekken van Tsjechië. Ook sommige streken in de Bohemen hebben weinig neerslag. In de berggebieden heerst een bergklimaat, met in de winter veel lagere temperaturen dan elders in het land en ook veel sneeuwval. De gemiddelde temperatuur in heel Tsjechië is in juli 18 tot 21°C en in januari 5 tot 11 graden onder nul.